Skip to main content

W dniach 21-23 kwietnia 2022, w SEASIDE PARK HOTEL w KOŁOBRZEGU, odbyło się VII Seminarium Szkoleniowe, które tym razem przebiegało pod hasłem OFFSHORE WIND.

Głównym celem VII Seminarium była integracja firm stoczniowych/offshore’owych województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz poszukiwanie sposobów na „LOCAL CONTENT” dla polskiego przemysłu stoczniowego/offshore’owego na przykładzie doświadczeń prelegentów i uczestników reprezentujących firmy z Polski, Danii, Belgii, Hiszpanii i Niemiec.

W trakcie seminarium – w części merytorycznej – w piątek 22.04.2022 – wystąpili m.in. prelegenci z PKN Orlen, Ocean Winds, Bladt Industries, Smulders, ARP. Oprócz tego, w II-gim Bloku tego dnia, tematem wiodącym były statki typu Supply Vessel oraz Crew Transfer Vessel a także przedstawiony został przykład projektu statku CTV oraz analiza jego kosztów budowy i eksploatacji.

Poza tym w części ekonomicznej zaprezentowano, mało jeszcze znane „plusy” Polskiego Ładu, prawa Małych i Średnich Firm oraz zasady delegowania pracowników w sektorze usług offshore.